Kedy sú potrebné letné a kedy zimné pneumatiky?

 

V priebehu teplejšieho ročného obdobia (teploty nad 7 °C) sa dôrazne odporúča používať letné pneumatiky. Iba letné pneumatiky môžu vďaka špeciálnemu zloženiu behúňa a dezénu zaručiť vysokú úroveň priľnavosti na mokrej aj suchej vozovke.  Letné pneumatiky poskytujú aj vysokú jazdnú stabilitu v zákrutách a optimálny kilometrový výkon pri letných teplotách.

 

Ako sa zima blíži, vodiči by sa mali začať pripravovať na všetko, čím ich počasie môže zaskočiť. Ak sa potrebujete presvedčiť, stačí počúvať meteorológov. Predpovedajú, že príde poriadna zmes obdobia snehu, ľadu, dažďa a sucha. Za najlepšie riešenie, ako sa vyrovnať s touto zmesou rôzneho stavu vozovky, sa jednoznačne považujú a odporúčajú zimné pneumatiky.

Takže keď sa zima blíži a teplomer dosahuje 7 °C – je čas dopriať svojim letným pneumatikám odpočinok. Cesty budú obvykle chladné, mokré a klzké. V týchto podmienkach zimné pneumatiky poskytujú oveľa lepšiu priľnavosť ako letné pneumatiky. Z hľadiska vlastnej bezpečnosti je veľmi vhodné obuť vozidlu pred začiatkom zimnej sezóny zimné pneumatiky.

Zdroj: https://www.continental-pneumatiky.sk/

Registrujte sa na našom B2B e-shope